Чотири ключові пункти: у The Times розкрили дані про зміни плану перемоги, з яким Зеленський поїхав у США | Онлайн журнал AGRIMPASA

Чотири ключові пункти: у The Times розкрили дані про зміни плану перемоги, з яким Зеленський поїхав у США

“План перемоги”, який президент України Володимир Зеленський планує представити під час візиту до США цього тижня, має на меті забезпечити Україні довгострокові гарантії підтримки від Заходу. Президент підкреслює, що план потребує термінової підтримки від Джо Байдена та інших західних лідерів, щоб Україна могла розпочати переговори до кінця року з вигідної позиції.

Чотири ключові пункти: у The Times розкрили дані про зміни плану перемоги, з яким Зеленський поїхав у США

Про це повідомляє британська газета The Times, передає OBOZ.UA, інформує АГРІМПАСА.

Видання зазначає, що гарантії безпеки повинні бути такими, аби нова адміністрація США, навіть у разі гіпотетичної перемоги республіканця Дональда Трампа на виборах, не могла б їх скасувати.

Серед чотирьох основних пунктів плану, як повідомляють джерела, ключовим є запит на гарантії безпеки, подібні до п’ятої статті договору про колективну оборону НАТО. Ще один новий пункт плану стосується підтримки продовження операцій Збройних сил України на території Росії, зокрема в Курській області. Крім того, план передбачає гарантії постачання сучасної зброї, а також міжнародної фінансової допомоги Україні.

Офіційно план поки що не був оприлюднений. Зеленський зазначив, що не розкриє всі деталі до зустрічі з Байденом у Білому домі в четвер, також він планує представити його двом кандидатам у президенти — Трампу та Камалі Харріс.

Раніше деякі видання повідомляли, що план також включає формальне запрошення для України на вступ до НАТО та дозвіл на удари вглиб Росії за допомогою західної далекобійної зброї.

Джерела The Times стверджують, що Байден, ймовірно, не оголосить публічно про зняття заборони на використання американських далекобійних ракет для атак на територію Росії під час візиту Зеленського. Проте це рішення може бути ухвалене неофіційно, як зазначала британська газета The Guardian. Російська влада раніше попереджала про наслідки для Заходу в разі такого рішення.

Яким чином можуть бути оформлені гарантії безпеки для України, подібні до її участі в НАТО, наразі незрозуміло. Численні західні країни, включаючи США, неодноразово підкреслювали, що надаючи допомогу Україні, прагнуть уникнути прямого збройного конфлікту з Росією.

Видання також вказує, що військові аналітики та дипломати вважають, що Україні не вдасться швидко витіснити росіян з окупованих територій на сході в короткостроковій та середньостроковій перспективах. У цей період збереження України в боротьбі доти, поки Росію не змусять до переговорів, виглядає як найбільш реалістична мета. Один дипломат НАТО визнав, що будь-які переговори будуть “дуже, дуже складними та болючими для України”.

“Очевидно, що українці не зможуть вигнати росіян зі своєї країни”, – заявив дипломат.

Однак, на його думку, ідея замороження конфлікту вздовж нинішніх ліній фронту і примус України залишатися поза блоком, була б “катастрофічним результатом” і це “не може стати основою для переговорів”.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+