«Навіть Кучма не говорив українською»: в ПАРЄ вимагають скасувати освітній закон | Онлайн журнал AGRIMPASA

«Навіть Кучма не говорив українською»: в ПАРЄ вимагають скасувати освітній закон

Члени Парламентської асамблеї Ради Європи, серед яких лідирують представники Румунії, під час дебатів у ПАРЄ жорстко розкритикували освітній закон.

651668
Про це повідомляє кореспондент «Європейської правди».
«Я займаюся румунською меншиною 25 років, але те, що відбувається зараз, безпрецедентно», — заявив, зокрема, румунський депутат Віорел Річард Бадя, інформує eurointegration.com. Він спробував переконати депутатів у тому, що потреба переходу на українську є надуманою. «Багато років тому тодішній румунський президент зустрівся з Кучмою. І тоді український президент не говорив українською, бо не знав її… То про що ми говоримо?», — пояснив він.

«В Україні відбувається дикий печерний націоналізм, ПАРЄ має вимагати в України скасування закону про освіту», — доповнив його молдавський депутат Влад Батрінча. Примітно, що низка політиків вимагали скасування закону в цілому.

Натомість, українські депутати відповіли, що знання державної мови є обов’язковим для подальної інтеграції в суспільство.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Законопроект про «евробляхи» готов — Южанина рассказала подробности (ВИДЕО)

«Лише по дві години на тиждень виділялося на українську. Як результат, учні угорських і румунських шкіл не могли здати екзамени у ВНЗ», — пояснив зокрема голова української делегації Володимир Ар’єв.

Як відомо, ПАРЄ затвердила дебати щодо освітнього закону 9 жовтня. Доповідачем щодо цього питання є естонець Андреас Херкель.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В правительстве сделали важное заявление по поводу пенсионной реформы

Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова — українська.
У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Загрузка...
загрузка...
загрузка...
Загрузка...
Load...