Окупанти могли замінувати Запорізьку АЕС – ЗМІ | Онлайн журнал AGRIMPASA

Окупанти могли замінувати Запорізьку АЕС – ЗМІ

Міни та боєкомплект російські солдати зберігають у безпосередній близькості до енергоблоків, під естакадами, причому частина боєкомплекту навіть усередині енергоблоку, стверджує джерело.

Окупанти могли замінувати Запорізьку АЕС - ЗМІ

На території окупованої Запорізької атомної електростанції спостерігається підозріла активність. Російські військові могли провести мінування, повідомило напередодні увечері видання The Insider із посиланням на джерела.

Видання оприлюднило відео, на якому зафіксовано рух військової техніки росіян на атомній станції. Колона вантажівок прибула на територію АЕС 2 серпня. Вантажівки зупинилися між першим і другим енергоблоками і через деякий час частина колони однією машиною почала заїжджати на територію машинного залу першого енергоблока через вантажні ворота. За даними цього джерела, машинний зал замінували.

Згідно зі свідченнями іншого джерела, на території станції зараз перебувають близько 500 російських солдатів і військова техніка, у тому числі БТРи, зенітні установки та техніка для радіохімічної розвідки, а територія навколо станції замінована російськими військами.

За даними джерела, поблизу села Водяне, найближчим до АЕС, знаходяться батареї Градів, а міни та боєкомплект російські солдати зберігають у безпосередній близькості до енергоблоків, під естакадами, причому частина боєкомплекту навіть усередині енергоблоку. Чи був енергоблок замінований, чи його просто використовують для зберігання вибухівки, другому джерелу невідомо.

За даними джерела, захопленням станції керував генерал-майор Олексій Домбровський, після чого командування передали генерал-майору РХБЗ ЗС РФ Валерію Васильєву.

При цьому обстріли на території ЗАЕС, які були зафіксовані 5 серпня, обидва джерела вважають інсценованою провокацією.

У свою чергу, Енергоатом повідомляє, що станом на 08:00 ранку суботи Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

“Український персонал станції продовжує працювати та докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень… Запорізька АЕС продовжує працювати та виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України”, – йдеться у повідомленні.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...