ЗМІ — За підтримки НАТО: Україна готується відбивати атаки Росії з моря | Онлайн журнал AGRIMPASA

ЗМІ — За підтримки НАТО: Україна готується відбивати атаки Росії з моря

У Збройних силах України не виключають імовірності військового нападу Росії з Чорного моря. Українські міста Одеса, Миколаїв, Очаків є потенційно уразливими, каже заступник начальника штабу Військово-морських сил (ВМС) України Андрій Риженко.

39242906_303

За його словами, Росія в окупованому Криму нині активно проводить морські навчання, маневри. «Ми спостерігаємо активність. Це навчання, які проводить Росія за сценарієм, як було з захопленням в Криму, вони опановують морський простір, підходять близько до українських територіальних вод, концентрують сили, проводять підготовку», — розповів DW Андрій Риженко, пише agrimpasa.com. Ймовірний сценарій

Офіцер вказує на те, що, анексувавши у 2014 році Крим, Росія отримала лише територіальну перевагу, однак і досі зацікавлена у людських ресурсах, приморській індустрії та запасах газу на українському шельфі Чорного моря. Саме тому російська агресія з моря — це цілком реальна загроза для країни, переконують у ВМС України.

Там припускають, що в разі наступу на чорноморському узбережжі Росія, швидше за все, використовуватиме «кримський сценарій» з висадкою десанту у приморські міста. Найслабшим місцем військові вважають популярне курортне селище Затока в Одеській області. «Захоплення двох мостів через Затоку. Це, фактично, єдиний шлях, який з’єднує Україну з Бессарабією», —  констатує Риженко. За припущеннями штабу ВМС України, силами спецоперацій Росія намагатиметься блокувати місця постійної дислокації українських військових кораблів, південні аеропорти та морські торговельні порти, спираючись на підтримку частини проросійськи налаштованих громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Климкин рассказал какие нововведения ждут россиян для вьезда в Украину

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко зауважує, що навіть після трирічної окупації Криму та частини Донбасу частка українців у Одеській області досі готова підтримувати «зелених чоловічків» в разі вторгнення Росії. «Зараз іде «розкачка» Одеської області через національні меншини болгар та гагаузів в Ізмаїльському, Білгород-Дністровському та Болградському районах. Це регіони з низьким рівнем життя, де немає українського мовлення, натомість через супутник люди дивляться російські ЗМІ, тож підтримку місцевого населення Росії буде забезпечено», — переконаний Коваленко.

В самій Одесі ситуація інша — більшість населення, на його думку, мають проукраїнські погляди. Разом з тим він вважає, що найближчим часом російська інтервенція в Україну з моря є малоймовірною, адже в Одесі зараз базуються ВМС України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новая схема легализации авто на иностранных номерах: юрист рассказал нюансы

Чим захищатися?

Залишається питання, чи достатньо у військово-морських сил України техніки та ресурсів, аби протидіяти Чорноморському флоту Росії. За словами Андрія Риженка, у 2014 році в результаті агресії РФ з Криму, де постійно дислокувалися ВМС України, вийшло лише 25 відсотків особового складу та тринадцять кораблів, катерів і суден забезпечення, включно з флагманом фрегатом «Гетьман Сагайдачний». «У нас залишилися лише три більш-менш нові кораблі. Це — «Сагайдачний», якому наступного року буде 25, і два малі броньовані артилерійські катери. По літаках трішки краще, але, фактично, те ж саме», — говорить Андрій Риженко. Він стверджує, що десять найновіших кораблів і катерів та стільки ж суден забезпечення ВМС України Росія захопила в Криму три роки тому і досі незаконно їх утримує.

Загрузка...
загрузка...
загрузка...
Загрузка...