Масляний радіатор чи конвектор: що вибрати для обігріву житла
З настанням холодів більшість українців почали задумуватись про придбання додаткових обігрівачів. У багатьох будинках і так не завжди вистачало тепла від звичайних батарей, а цього року ситуація значно погіршилася — самі знаєте від кого і чого. Тому пошук альтернативних способів зігрітись став для нас звичайною справою.
Для початку потрібно прийняти всі необхідні міри по максимальному скороченню тепловтрат, адже холодно не лише там, де не гріють, а й там, де не зберігають тепло. А лише тоді переходити до вибору обігрівача.
Найпопулярніші обігрівачі на даний час
Для оселі можна придбати один з п’яти варіантів. Це тепловентилятори, інфрачервоні обігрівачі, керамічні панелі, конвектори та масляні радіатори. Тепловентилятори дешеві, але шумні і дуже спалюють кисень. Інфрачервоні більше підходять для великих приміщень. Також їх можна використовувати на терасах чи в садах. Керамічні панелі для багатьох українців занадто дорогі. Тому багато українців вибирають саме конвектори або масляні радіатори. Вони мають доступну вартість, працюють безшумно, досить ефективні в обігріві та зручні у користуванні.
Конвектор працює за принципом природної циркуляції повітря. В металевому корпусі встановлений ТЕН, а в нижній та верхній його частинах є спеціальні отвори. Через низ заходить холодне повітря, яке нагрівається, проходячи повз ТЕН, та виходить вже теплим через верх.
Масляні радіатори працюють за принципом звичайних батарей. Теплоносієм тут виступає не вода, а мінеральне мастило. Встановлений в корпусі ТЕН нагріває це мастило, а воно потім передає високу температуру на металеві стінки радіатора. Від них тепло розповсюджується в навколишній простір.
Що краще — конвектор чи радіатор
Однозначної відповіді на це питання не існує, адже кожен користувач має свої вимоги до якості та зручності у користуванні. Але порівняти їх за деякими характеристиками ми все ж можемо.
- Ціни. Що конвектор, що масляний радіатор продаються за доступними цінами. В середньому, за 2-4 тис. грн можна придбати прилад, який може обігріти і маленьку спальню, і велику залу.
- Габарити і вага. Конвектори значно легші та в цілому компактніші.
- Монтаж. Конвектор можна тримати на підлозі і чіпляти на стіну. Масляні моделі використовуються лише на підлозі.
- Ефективність. В цьому вони плюс-мінус знаходяться на одному рівні. Щоправда, конвектор починає виробляти тепле повітря вже через пару хвилин, а масляному обігрівачу потрібно приблизно пів години, щоб набрати максимальну ефективність. Але й тепло після відключення він віддаватиме довше, тому що повільно охолоджується.
- Різноманіття моделей та дизайн. Серед конвекторів вибір трохи кращий, оскільки вони мають різні дизайни, хоча тут багато й однотипних. Щодо масляних радіаторів, то практично всі вони виконані в одному вигляді — секційна ребриста структура.
За додатковими сучасними функціями також більш розвинуті конвектори. Але й серед масляних аналогів є досить цікаві моделі з електронним управлінням. Також радимо звернути увагу на радіатори з вбудованим вентилятором. В них ефективність обігріву підвищується завдяки примусовому розгону теплого повітря по приміщенню.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+