Китай зіткнувся з рекордним дефіцитом торгівлі з РФ
Category: Світ
16 Січ 23
У 2022 році друга за величиною економіка світу мала торговий дефіцит із РФ, обсягом 38 млрд доларів.
Дефіцит торговельного балансу Китаю з Росією у 2022 році досяг рекордного рівня, оскільки світові ціни на енергоносії різко зросли після початку війни в Україні. Про це повідомляє Bloomberg.
За даними Головного митного управління Китаю, у 2022 році друга за величиною економіка світу мала торговий дефіцит із РФ, обсягом 38 млрд доларів. Китай закупив у Росії товарів на 114,1 млрд. доларів, що на 44% більше, ніж роком раніше. Експорт до Росії зріс, приблизно, на 13% – до 76,1 млрд. доларів. Це призвело до торгового дисбалансу більш ніж утричі, порівняно з попереднім роком. Для порівняння: загальний обсяг імпорту Китаю з усього світу за рік зріс лише на 1,1%.
Як зазначає агентство, Китай став одним із небагатьох великих покупців, поряд з Індією та Туреччиною, сирої російської нафти після того, як G7 та європейські країни ввели санкції, покликані покарати РФ за вторгнення в Україну. Загальний обсяг імпорту сирої нафти в Китаї минулого року підскочив на 41,4%, порівняно з 2021 роком у вартісному вираженні, хоча скоротився на 0,9%. Саме такі стрибки світових цін на енергоносії позначилися на торговому балансі Китаю.
“Оскільки Китай не приєднався до США та їхніх союзників з обмеження цін на російську нафту, Пекін отримав великі знижки на нафту з Росії. Очікується, що цього року попит на енергію зросте, оскільки економіка почне відновлюватися після відмови Пекіна від Covid Zero”, – йдеться у статті.
Однак Китаю вдалося уникнути стрімкого зростання цін, яке спостерігається в Європі та США. Частково це пов’язано з тим, що він збільшив внутрішній видобуток вугілля, а уряд фактично втрутився, щоб зберегти ціни стабільними. У той же час, споживча інфляція в Китаї зросла на 2% у 2022 році, а ціни на воду, електроенергію та паливо зросли на 2,9%.
Загроза інфляції, що імпортується, на думку Комісії з національного розвитку і реформ Китаю, збережеться в 2023 році, враховуючи ймовірність волатильності міжнародних цін на сировинні товари. Проте Китай “впевнений та здатний” тримати інфляцію під контролем.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+