Що буде, якщо прийти по повістці із запізненням: ви маєте знати нюанси
Що буде, якщо вам прийшла повістка, а ви з’явилися за нею за кілька днів.
Що потрібно знати про запізнення після повістки
Питання вручення повісток, зокрема, регулюється Законом України “Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку” та Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.
Відповідно до пункту 3 статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, громадяни України під час мобілізації зобов’язані бути за викликом до ТЦК та СП для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період.
За неявку та ухилення передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Адміністративну відповідальність передбачено статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (“Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію”).
Неявка по повістці до військкомату для уточнення даних несе за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 1500 до 3400 гривень. Повторна неявка – штраф розміром до 5100 гривень.
Відповідно до ст. 337 Кримінального кодексу України, якщо військовозобов’язаний чи призовник був проінформований про необхідність з’явитися до ТЦК під час телефонної розмови, за наявності доказів виклику, оформлених у належному процесуальному порядку, особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу 5100-8500 гривень або виправних робіт на строк до одного року.
Запізнення (неявка у встановлений термін) за наявності факту відвідування ТЦК найближчим часом не є правопорушенням.
Тобто якщо військовозобов’язаний відвідає ТЦК із запізненням на кілька днів, відповідальності не буде, оскільки в його діях відсутнє ігнорування виклику та ухилення. Відповідальність слідує за повне ігнорування вимог законодавства.
Раніше ми повідомляли, що буде, якщо не прийти по повістці у військкомат.