Ердоган заявив, що не вважає ХАМАС терористами та скасував поїздку до Ізраїлю
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що його країна не вважає ХАМАС терористичною організацією. Він скасував свою поїздку до Ізраїлю, а також і заплановані візити інших турецьких високопосадовців.
“У нас немає проблем з державою Ізраїль, але ми ніколи не схвалювали звірства, скоєні Ізраїлем, і його стиль діяти як організація, а не держава”, – сказав Ердоган, коментуючи удари сил Ізраїлю по об’єктах ХАМАС у Секторі Гази.
Турецький президент вважає, що “майже половина тих, хто загинув під час атак Ізраїлю на Сектор Газа, – це діти”.
“ХАМАС- це не терористична організація, а група визволителів і моджахедів, які борються за захист своїх земель і громадян”, – стверджує Ердоган.
Він розповів, що мав у планах відвідати Ізраїль, але поїздку скасували.
“Коли сили, на які вони покладаються сьогодні, завтра зникнуть, перше місце, де ізраїльський народ шукатиме довіри та милосердя, буде Туреччина, як і 500 років тому. Я закликаю всі інші країни з розумом і совістю чинити тиск на уряд Нетаньяху, щоб повернути державу Ізраїль до здорового глузду”, – цинічно додав Ердоган.
Напад ХАМАС на Ізраїль
Нагадаємо, що вранці 7 жовтня розпочалася найбільша за останні роки атака терористичного палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль. Бойовики вторгнулися на територію Ізраїлю та жорстоко вбили сотні людей і захопили десятки заручників. Ізраїлю вдалося швидко приборкати наступ терористів, витіснивши їх.
Крім того, у відповідь Армія Ізраїлю завдає ударів, по об’єктах ХАМАС у Секторі Газа. Очікується, що у рамках операції пройде введення військ на територію Сектору Газа, однак наразі ця наземна операція відкладається.
Варто зазначити, що ХАМАС внесений до списку терористичних організацій багатьма країнами, зокрема Великою Британією, ЄС, США, Ізраїлем, Японією та Австралією.
Позиція Туреччини
Туреччина в цьому конфлікті вирішила зайняти роль “посередника”. Нещодавно президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган закликав Ізраїль “припинити бомбардування палестинських земель, а палестинців припинити переслідування цивільних поселень в Ізраїлі”.
Офіційна Анкара висловила готовність до будь-якої форми посередництва для вирішення палестино-ізраїльського конфлікту, включаючи обмін полоненими.