Локальні контратаки ЗСУ не переламають ситуацію на полі бою, але дозволять досягти інших цілей, – Le Figaro
Українські війська активізували контратаки вздовж усієї лінії фронту, прагнучи сповільнити просування російських окупантів і виграти час перед можливими переговорами.
Про це пише французьке видання Le Figaro, наголошуючи на тому, що бійці ЗСУ намагаються повернути собі ініціативу в Курській області РФ, а також у районі Торецька та Покровська Донецької області, інформує АГРІМПАСА з посиланням на NV.
Як зазначає видання, у серпні 2024 року українські війська провели в російській Курській області блискавичний наступ і взяли під свій контроль більше ніж 1000 квадратних кілометрів, однак відтоді РФ поступово повернула собі ініціативу і частину територій.
У січні 2025 року українські війська відновили контратаки та просунулися приблизно на десять квадратних кілометрів на південь від Суджі, пише Le Figaro. Захоплення двох або трьох російських сіл полегшує становище українців у Курській області, яку можна використати як козирну карту в потенційних переговорах із Росією.
Українці, підкреслює видання, намагаються максимально посилити свої позиції. За словами французького військового джерела, мета полягає в тому, щоб виграти час, поставивши перед росіянами тактичні дилеми, які ускладнять їхній наступ і знизять темпи атак.
І така стратегія, вказує Le Figaro, спостерігається не тільки в Курській області. Так, українські сили відновили контратаки в районі Торецька, а також загальмували просування російських окупантів у районі Покровська.
Однак, констатується в публікації, на даному етапі локальні українські контратаки не здатні переломити ситуацію на полі бою. Окупанти зберігають ініціативу і просуваються приблизно на десять квадратних кілометрів на день. Звичайно, акцентують журналісти, втрати Росії в техніці, як і раніше, набагато вищі, ніж у ЗСУ, але у неї є запаси, які можуть дозволити їй протриматися довше.
Водночас поставки важкої техніки Заходом Україні стають дедалі рідшими, також ЗСУ відчувають брак живої сили. Київ стикається з дилемою — мобільна чи жорстка оборона.
У контексті війни на виснаження і «з огляду на ступінь виснаження України, ці контратаки не є довгостроковою стратегією», вказує видання з посиланням на військове джерело. Однак у короткостроковій перспективі вони дозволяють Києву зміцнити свої позиції перед потенційними мирними переговорами.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+