Оренда приміщення – 6 основних питань | Онлайн журнал AGRIMPASA

Оренда приміщення – 6 основних питань

Оренда приміщення – 6 основних питань

Оренда приміщення у Львові часом стає предметом дискусій та суперечок між учасниками угоди. В чому причина? Річ у тім, що далеко не всі знають та розуміють нюанси «орендних відносин». Щоб уникнути непорозуміння в майбутньому достатньо поставити перед собою декілька важливих питань і поглянути на договір очима юриста.

Хто

Ким є ваш контрагент? Чи мав він конфлікти з клієнтами? Чи має право укладати договір? Якщо угоду підписує генеральний директор, то в нього є документ, що підтверджує факт призначення на конкретну посаду. Підпис може ставити й інша особа на основі довіреності.

Контрагенти-орендарі також іноді користуються своїм правом та здають будинки/кімнати в суборенду. Це має бути зазначено в їх договорі з власником.

Що

Що саме є предметом договору. Взяти в оренду можна лише конкретний об’єкт. Наприклад, якщо вас цікавить оренда приміщення у Львові в якомусь із торгівельних центрів, то в договорі має бути зазначена не лише площа залу. До угоди обов’язково додають і план, де відображене реальне місце розташування відділу, кімнати і т.п.

Скільки

Коли клієнт впевнився в надійності партнера, то може сміливо перейти до етапу формулювання умов оренди. Плата за винаймання приміщення має вигляд певної цифри чи формули, що складається з коефіцієнтів – не важливо, проте її обов’язково слід зафіксувати, щоб жодна зі сторін не прагнула зловжити наявними перевагами. Мова може йти, наприклад, про уточнюючий коефіцієнт, котрий орендодавець надає клієнту кожен місяць, виходячи з власних міркувань, що є неприпустимим. Також необхідно «прописати» чи входить до вартості оренди сума НДС.

Плата за оренду повинна перевищувати суму комунальних витрат. Умови її підвищення бажано зафіксувати в договорі. В останньому не рекомендується наділяти контрагентів правом вирішення важливих питань в односторонньому порядку.

Ремонт

При укладанні договору оренди приміщення у Львові вкрай важливо передбачити відповідальність у випадку пошкодження майна, тобто описати хто і як компенсує збитки. Орендар зобов’язаний «віддати» офіс чи квартиру в тому же стані, в якому «брав» з урахуванням природного зносу. У випадку, коли клієнт планує ремонт – це зазначають в угоді.

Пролонгація

Якщо орендатор не порушує умов договору, то має всі шанси продовжити термін його дії чи перепідписати угоду. Для цього достатньо завчасно попередити орендодавця про наміри, якщо інше не зазначено в діючому документі. Новий договір скоріш за все не матиме дати кінцевої дії, проте в ньому будуть «прописані» умови, що дозволять припинити взаємовідносини.

Розторгнення

Орендодавець не має повноважень «розірвати» договір за власним бажанням. На це потрібні серйозні причини. Їх заздалегідь узгоджують та фіксують у договорі.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+