Чому мій ноутбук несподівано перезавантажується | Онлайн журнал AGRIMPASA

Чому мій ноутбук несподівано перезавантажується

Чому мій ноутбук несподівано перезавантажується

Чому мій ноутбук несподівано перезавантажується

Можливо, ви робите роботу в своєму офісі, і якщо ваш ноутбук раптово перезавантажиться, це може бути останнім, щоб вам хотілось бачити. На жаль, випадкове перезавантаження ноутбука може тривати довго.

Подібно до хорошого технічного персоналу, вам доведеться з’ясувати, чому ваш ноутбук перезавантажується без попередження, перш ніж ви тактовно виправите це.

Чому ноутбук включається і відразу вимикається

Хоча причини випадкового перезавантаження ноутбука можуть бути унікальними для кожного користувача, ми розглянемо загальні, які включають:

  • Перезавантаження ноутбука через шкідливе програмне забезпечення;
  • Проблеми сумісності обладнання;
  • Проблеми з пилом, що призводять до перегріву;
  • Критична системна помилка;
  • Пошкоджені / застарілі драйвери.

Як зупинити перезавантаження ноутбука

Перезаванаження ноутбука через програми

Шкідливе програмне забезпечення – це будь-яке програмне забезпечення, розроблене спеціально для пошкодження роботи ноутбука. Поширеною формою шкідливих програм є вірус.

Коли на вашому ноутбуці застарілі антивірусні програми / антивіруси, його легко заразити вірусним програмним забезпеченням, яке може бути причиною випадкових перезавантажень.

Для забезпечення оптимальної безпеки ОС Windows постачається з уже встановленим “Захисником Windows” та “брандмауером”. Переконайтеся, що ви встановили правильні налаштування, а також постійно оновлюєте програмне забезпечення “Захисником Windows”.

Стороннє антивірусне програмне забезпечення доступно безкоштовно і преміум-класу, але для захисту вашого ноутбука розгляньте можливість придбання преміум-версії.

Найкращий спосіб стримувати випадкові перезапуски через зловмисне програмне забезпечення – регулярніше проводити глибоке антивірусне сканування, щоб забезпечити безпеку всієї системи.

Проблеми сумісності обладнання

Помилка оперативної пам’яті

Після правильної діагностики ви можете виявити, що ваш ноутбук може епізодично зависати і випадково перезавантажуватися через несправність оперативної пам’яті.

Ймовірні причини відмов оперативної пам’яті перелічені тут:

  • Раптові стрибки енергії;
  • Розгін компонентів ноутбука;
  • Надмірне нагрівання змушує RAM з часом зношуватися;
  • Фізичне пошкодження роз’ємів / слотів оперативної пам’яті.

Ви можете діагностувати збій оперативної пам’яті за допомогою інструмента діагностики пам’яті Windows.

Щоб використовувати цей інструмент:

  1. Відкрийте панель керування та перейдіть до Адміністративні інструменти.
  2. Клацніть негайно на перезапуск, і система завантажиться з діагностичного інструменту Windows, щоб розпочати перевірку пам’яті. Ви можете вибрати (базовий, стандартний або розширений) тест.
  3. Унизу синього екрана дотримуйтесь стану тесту. Залежно від результату, воно повинно вказувати, як виправити випадкові перезавантаження через несправність оперативної пам’яті.

Після тесту зробіть крок далі і видаліть усі чіпи оперативної пам’яті, протестуйте кожного окремо, чи працюють вони.

У разі виявлення несправності в будь-якому з них прийшов час придбати новий, сумісний з вашим ноутбуком. Якщо всі мікросхеми оперативної пам’яті виходять з ладу, перевірте самі роз’єми / слоти пам’яті. З’ясуйте, чи вони несправні, тестування кожного окремо. Подумайте про вдування повітря, щоб видалити багато пилу.

Щоб виправити невдалий слот пам’яті, розгляньте можливість придбання нової материнської плати або придбання нового ноутбука.

Графічна картка

Перегрів, застарілий / несумісний драйвер і неправильні налаштування годинника можуть вийти з ладу на графічному процесорі. У таких випадках повторно встановіть найновіший драйвер із веб-сайту виробника. Якщо графічна карта фізично пошкоджена, розгляньте нову сумісну заміну.

Зовнішні пристрої

Іноді проблема може бути пов’язана з несправними зовнішніми пристроями, такими як принтери, флеш-диски USB або інші пристрої.

Обов’язково відключіть їх від мережі та перевірте, чи ноутбук не буде перезавантажено випадковим чином. Якщо ні, протестуйте кожен пристрій, переконайтесь, що ви знайшли несправність.

Збій електроживлення

Перенапруги або пошкоджені кабелі або материнська плата змушують ваш ноутбук поводитися дивно і можуть бути причиною випадкового перезавантаження. Якщо проблема не в електромережі, перевірте, чи несправний блок живлення.

Проблеми з пилом, що призводять до перегріву

Деякі ноутбуки служать вам довше, і протягом року вони, як правило, втягують трохи дрібних камінчиків і пилу, які з часом перешкоджають належній циркуляції повітря.

Це, в свою чергу, заважає ефективному зменшення тепла, спричиняючи проблеми з перегрівом, які ставлять ваш ноутбук на шлях можливого збою системи, а потім випадковим перезавантаженням.

Зіткнувшись з подібною проблемою, вам доведеться скористатися повітродувкою для видалення пилу, який закупорює повітряний прохід та гнізди для підключення жорстких дисків та чіпів оперативної пам’яті.

Подумайте про очищення вентилятора ноутбука, оскільки це найпростіша мішень для пилу, що надходить із охолоджуючим повітрям.

Критична Системна Помилка

Помилка коду в програмному забезпеченні або помилки в операційній системі можуть викликати цикл випадкового перезапуску. Зіткнувшись із такою проблемою, видалення нещодавно встановлених програм може відновити нормальний стан роботи.

Ще одним швидким виправленням може бути скасування останніх оновлень, що спрацьовують через перезапуск програми, як це рекомендують спеціалісти. Вимкнення автоматичних оновлень може послужити вам найпростішим способом зупинити ноутбук від автоматичного перезапуску.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+