Батончики, чипси та попкорн: як шкідливі перекуси руйнують наш організм | Онлайн журнал AGRIMPASA

Батончики, чипси та попкорн: як шкідливі перекуси руйнують наш організм

Щоб швидко перекусити та не нашкодити своєму здоров’ю, важливо обирати правильні закуски.

Батончики, чипси та попкорн: як шкідливі перекуси руйнують наш організм

За даними Гарвардської медичної школи, цільнозернові кренделі, різні види горіхів і скибочки яблук з арахісовим маслом – це корисні варіанти, які не лише вгамують голод, а й сприяють збереженню здоров’я. Водночас інші закуски можуть мати шкідливий вплив та сприяти запаленню, вважають дієтологи у клініці Клівленда. Eat This Not That пише, які продукти шкідливі у довгостроковій перспективі та можуть таємно викликати спалахи запалення, інформує АГРІМПАСА з посиланням на OBOZ.UA.

Батончики гранола

Вживання батончиків, які нам рекомендують з усіх рекламних площин, як корисний перекус для організму, може мати і негативний вплив. На перший погляд, вони вважаються здоровими, але гранола, яка має високий вміст цукру, кукурудзяного сиропу, шоколадної стружки та тростинного цукру, сприяє запаленню.

Водночас батончики складаються з обробленої олії, такої як соєва та рапсова олія, що може теж сприяти запаленню.

Сухе в’ялене м’ясо

Білки тваринного походження відомі своєю здатністю викликати запалення та негативно впливати на шлунково-кишковий тракт, підвищуючи рівень інсуліноподібного фактора росту (IGF-I) та інших запальних маркерів.

Водночас овочева дієта має менше таких маркерів, що говорить про її протизапальну дієту. Дієтологи вважають, що в’ялене м’ясо потрібно замінити на альтернативні продукти, наприклад, фрукти чи горіхи, зелені боби.

Картопляні чипси

Більшість чипсів містять велику кількість солі. Регулярне споживання зайвої кількості солі може призвести до підвищеного тиску, серцевих захворювань та інших проблем зі здоров’ям. Тож чипси не рекомендовано споживати гіпертонікам та людям з атеросклерозом.

Дієтологи рекомендують замінити чипси на морські водорості з хумусом або авокадо в рулеті, оскільки вони багаті на поживні речовини і мають менш калорійний вміст, а також мають приємний хрусткий смак.

Протеїнові батончики

Протеїнові батончики, які називаються замінниками їжі та підтримують активний рух, можуть приховувати пастки в інгредієнтах, на які варто звернути увагу.

Багато з цих батончиків містять цукор, що може сприяти запаленню організму, замість користі, наголошують експерти.

Замість таких вибрати варто фруктові батончики, що містять природні антиоксиданти, які підтримують клітинне здоров’я та борються із запаленням. Вони зручно підходять для перекусів під час активного дня. Тож, додайте фруктів до свого пакета з обідом.

Попкорн у мікрохвильовці

Попкорн часто сприймається як легка закуска, яка багата на клітковину, що робить його здоровим вибором для багатьох людей. Водночас попкорн, що призначений для приготування у мікрохвильовці, містить гідрогенізовані жири та інші добавки, які сприяють запаленню.

Альтернативою попкорну буде звичайне смаження кукурудзяних зернят без приготування в олії. Після приготування можна додати трохи здорової оливкової олії для смаку. Ви отримаєте більш здоровий варіант та вигідний для вашого гаманця.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+