Більшість жителів південного сходу України проти “приєднання” до РФ – опитування | Онлайн журнал AGRIMPASA

Більшість жителів південного сходу України проти “приєднання” до РФ – опитування

КМІС провів соціологічне дослідження з питання ставлення місцевих жителів до ідеї “входження до складу” Росії.

Більшість жителів південного сходу України проти "приєднання" до РФ – опитування

Більшість населення у Донецькій та Луганській областях у 2014 році були проти приєднання їхніх областей до Росії. Опитування 2021–2022 років показували, що у цих регіонах понад 80% виступали за незалежність України від РФ. Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

КМІС у квітні 2014 року, на замовлення видання Дзеркало тижня, провів репрезентативне опитування у кожній з восьми областей півдня та сходу України. Опитування відбувалося на всій території Донбасу. Соціологи зазначають, що це був в інформаційному плані один із найважчих антиукраїнських періодів.
Зокрема, на питання “Якими ви маєте намір бачити відносини між Україною та Росією?” у квітні 2014 року абсолютна більшість у кожній області півдня та сходу відповіли, що бачать Україну незалежною від Росії. Відносно найбільшою підтримка “об’єднання в одну державу” була у Луганській області (16% проти 80%, які виступали за незалежність), Донецькій області (12% проти 87%) та Харківській області (11% проти 87%).
Водночас на пряме питання про бажання від’єднання з подальшим приєднанням до Росії (“Ви підтримуєте чи не підтримуєте думку, що вашій області краще буде відокремитися від України і приєднатися до Росії?”) у Донецькій області 52% були проти приєднання до РФ, тоді як підтримували – 28%. На Луганщині також 52% були проти приєднання до РФ, але хотіли приєднатися – 30%.
На Харківщині лише 16% підтримували таке приєднання на противагу 66%, які були проти. В інших областях лише 4–7% хотіли приєднатися до Росії на противагу 79–85%, які були проти. На Херсонщині 4% хотіли приєднатися до Росії (проти були 85%), у Запорізькій області – 6% (проти – 82%).
КМІС також об’єднав результати трьох опитувань (лютий–2021, листопад–2021, початок лютого–2022), аби мати достатню вибірку для аналізу настроїв на рівні окремих областей. У всіх областях півдня та сходу абсолютна більшість бачить Україну незалежною від Росії. На Донеччині лише 10% бажають бачити об’єднання в одну державу на противагу 86%, які підтримували незалежність України. В інших опитаних регіонах ще менше людей хотіли бачити об’єднання з РФ.
Оскільки у даних 2021–2022 років у соціологів не було прямого питання, аналогічного до даних 2014 року (“Ви підтримуєте чи не підтримуєте думку, що вашій області краще буде відокремитися від України і приєднатися до Росії?”), вони створили регресійну модель для перерахунку даних про бажання об’єднатися Україні з РФ у відсоток тих, хто бажав обрати, щоб до Росії приєдналася його область. Прогноз за цією моделлю на даних 2014 року відрізняється від реальних даних у середньому на 2,3%. Відповідно до цієї моделі – навіть у Донецькій та Луганській областях приєднання областей до Росії мали намір побачити лише 19 та 22% мешканців відповідно.
КМІС нагадали, що анонсовані окупантами “референдуми” порушують міжнародні нормативи.
“Крім того, приєднати таким чином території до Росії можна лише фальсифікацією результатів референдумів. Дані численних опитувань показують, що за будь-яких прозоро і чесно організованих опитувань, плебісцитів або референдумів абсолютна більшість населення кожного з регіонів півдня та сходу висловилися б за незалежність України і приналежність своєї області до України”, – наголосили дослідники.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...