ФТУ: Лукашенко вихваляється перемогою Соболенко. Його зовсім не турбує те, що вона виступає під нейтральним прапором | Онлайн журнал AGRIMPASA

ФТУ: Лукашенко вихваляється перемогою Соболенко. Його зовсім не турбує те, що вона виступає під нейтральним прапором

ФТУ ще раз нагадує, що росія і білорусь використовують спорт як частину пропаганди

ФТУ: Лукашенко вихваляється перемогою Соболенко. Його зовсім не турбує те, що вона виступає під нейтральним прапором

Федерація тенісу України (ФТУ) закликала негайно виключити всіх російських та білоруських спортсменів із міжнародних змагань після пропагандистського галасу навколо перемог Аріни Соболенко на Australian Open-2023.

«Федерація тенісу України звертається до міжнародної тенісної спільноти звернути увагу на суспільну реакцію на перемогу Арини Сабалєнко на Відкритому чемпіонаті Австралії з тенісу».

«Ми неодноразово закликали заборонити виступи усіх без виключення російських і білоруських спортсменів на всіх без винятку світових аренах. Справа навіть не в самих спортсменах, хоча багато з них є активними прихильниками своїх тоталітарних режимів й палко підтримують криваву війну проти України, а деякі навіть формально служать у збройних силах. Головним моментом, на якому ми хочемо наголосити, є те, що держави-агресори використовують будь-які досягнення своїх атлетів для пропаганди й вихваляння власної системи та людожерницької ідеології».

«Приклад Арини Сабалєнко, яка виграла Відкритий чемпіонат Австралії, є наявним свідченням справедливості вищенаведеної тези. Після трансляції півфіналу та фіналу змагань, що піратським методом з’явився в етері національного білоруського телеканалу, що само по собі є порушенням міжнародного права, самопроголошений президент Лукашенко вихваляється перемогою білоруської тенісистки й піднімає келих за її успіх. Його геть не турбує те, що Сабалєнка виступає під нейтральним прапором, як того вимагають міжнародні тенісні організації. Для нього, як у принципі й для багатьох інших, вона представляє Білорусь і прославляє саме її».

«Відкритий чемпіонат Австралії продемонстрував і інші приклади того, що спортсменів без прапорів ніхто не відокремлює від їхніх країн. Вакханалія з російськими прапорами та фотографуваннями на тлі портретів воєнного злочинця путіна, є ще одним аргументом змінити хибні рішення… Ці події яскраво демонструють, що спорт не є «поза політикою». Навпаки, він уособлює собою один із політичних напрямків. Він використовується режимами у власних пропагандистських цілях».

«Можна по-різному ставитися до конкретних спортсменів з тих, чи інших держав. Але, як можна сприймати країни-агресори, які заливають Україну кров’ю? Вони мають бути покарані вже сьогодні. Й заборона виступів спортсменів на міжнародних аренах – один із дієвих засобів ізоляції росії та білорусі. Цей засіб необхідно застосувати якомога швидше, замість того, щоб надавати агресорам майданчики задля їхнього самопіару».

Нагадаємо, що Соболенко виграла Australian Open-2023. У фінальному матчі тенісистка обіграла у трьох партіях Єлєну Рибакину із Казахстану.

Батько Новака Джоковича – Срджан Джокович потрапив на відео разом із уболівальником у футболці із символом Z у Мельбурні під час Australian Open-2023. Посол України в Австралії Василь Мірошниченко назвав таку поведінку «ганьбою для турніру».

Раніше Василь Мірошниченко звернувся до організаторів Australian Open-2023 із проханням відреагувати на демонстрацію російського прапора під час матчу українки Катерини Байндль проти росіянки Камілли Рахімової.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+