Кібератака вірусу Petya.A: ймовірні хакери зробили першу заяву і вимагають гроші | Онлайн журнал AGRIMPASA

Кібератака вірусу Petya.A: ймовірні хакери зробили першу заяву і вимагають гроші

Хакер або група хакерів, що стоїть за вірусом Petya, вперше з моменту атаки почали діяти.

Невідомі спустошили біткоїн-гаманець, де до цього часу набралося $10 тисяч (спочатку вірус вимагав за розшифрування файлів по $300, але ті, хто заплатили, ключів не отримали), передає Ain.ua з посиланням на Motherboard.

kiber

Сума була переведена на інший гаманець. Через деякий час ця ж група перевела дрібні суми на гаманці сайтів Pastebin і DeepPaste — ці сайти часто використовуються хакерами для оголошень, оскільки той же DeepPaste, наприклад, доступний тільки через Tor.

Потім невідомий, який виступає від імені творців вірусу, запостив звернення до всіх постраждалих, в якому вимагає за розшифрування файлів (але не завантажувальних дисків) по 100 біткоїнів. На момент написання за курсом 100 біткоїнів коштували приблизно $256 тис.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко підписав закон, який визначає вступ до НАТО пріоритетом України

Видання зазначає, що в повідомленні не вказаний гаманець, але є посилання на чат в даркнеті, де користувачі можуть з хакером (або хакерами) зв’язатися. Видання зв’язалося в чатрумі з одним з нібито авторів Petya і цитує його слова, за якими сума така висока, оскільки ключ підійде для «розшифрування всіх комп’ютерів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Варшаві розпочалася зустріч Дональда Трампа з президентом Польщі

Потім журналісту Motherboard запропонували розшифрувати один файл як тест. Видання передало хакерам один із зашифрованих файлів, але на момент написання новини відповіді не отримало. Французький експерт з інфобезпеки, голова Comae Technologies Метт Суїш вважає, що хакери просто «тролять журналістів».

На його думку, вони просто хочуть заплутати громадськість, переконавши всіх, що Petya — все ж вірус-шифрувальник, а не вірус-вайпер (чия мета — знищити інформацію). Сам експерт упевнений у зворотному.

Подписывайтесь на наш Телеграм канал, там много контента который удаляют во всех социальных сетях t.me/iprostir ну и плюс свежие новости.
Загрузка...
загрузка...
загрузка...