Китай підставив Росію і виставив Путіна “терпилою” | Онлайн журнал AGRIMPASA

Китай підставив Росію і виставив Путіна “терпилою”

Дещо несподіваний перебіг подій отримав Кремль після візиту російської делегації до КНР. Китайці хочуть закуповувати російський газ за внутрішньоросійськими цінами, Кремль на це не погоджується.

Китай підставив Росію і виставив Путіна "терпилою"

Цей «інсайд» про провал переговорів відразу позначився на ціні акцій Газпрому, які з 16 по 30 травня впали на ММВБ зі 158 до 128 рублів і продовжують падіння, пише фінансовий експерт Віталій Шапран, «Фейсбук», інформує АГРІМПАСА 

Одночасно у травні суттєво розширився дисконт між цінами на brent та urals, фактично повернувшись до значень початку введення цінової стелі на urals (див. перший графік). Тепер росіяни опинилися в цікавій ситуації, коли світові ціни на нафту частково залежать від темпів зростання економіки КНР, які не виправдали очікувань у першому кварталі.

Але є й зворотний бік медалі: ступінь пожвавлення економіки в КНР залежить від того, наскільки низькими будуть ціни на імпортну сировину для КНР. В умовах, коли у економічної влади КНР на обліку буквально кожен юань для стимулювання економічного зростання, вони мають право ставити умови Кремлю: або дешевий газ і дорога (щодо) нафта urals (яка все ще має кореляцію з brent) або ніякою дорогою нафти будь-яких сортів може та не бути.

У майбутньому співвідношення між динамікою ВВП Китаю та бажанням OPEC+ підтримувати певний рівень видобутку важко. Але такі оцінки доводиться робити тим, хто визначає ціну на світовому ринку нафти і насамперед в азійському регіоні.

Зважаючи на те, що з 5 квітня ціна на нафту brent знизилася з 90 до 77 доларів за барель – бажання OPEC+ підтримувати знижений рівень видобутку основні гравці ринку розцінили як таке, що не відповідає перспективам пожвавлення світової економіки.

Тому економічна влада КНР зараз має на руках усі козирі, щоб виторгувати у Кремля великий дисконт щодо газу, а оскільки йти з цим газом їм більше нікуди, то, швидше за все, китайці прив’яжуть росіян довгостроковою угодою за мінімальною ціною. Звичайно, економічна влада КНР у цих переговорах не думає про Україну, а переслідує свої національні інтереси.

Тим часом скорочення виручки Газпрому та одночасне відволікання ресурсів на будівництво додаткових газопроводів у КНР означає зменшення ресурсів, які уряд Росії може витратити на війну в Україні.

Для Кремля це важка «несподіваність», оскільки вони розраховували подвоїти експорт газу до КНР і вже розраховували на ці гроші, а тепер на діловому горизонті важкі та принизливі газові переговори з Пекіном, який може попросити розраховуватись за газ у юанях, які не так легко потім прибрати із КНР.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+