Кому війна, а кому новий будинок. Корупція в Україні СЮЖЕТ | Онлайн журнал AGRIMPASA

Кому війна, а кому новий будинок. Корупція в Україні СЮЖЕТ

Народний депутат, заступник голови фракції Слуга народу у Верховній Раді Павло Халімон, за даними журналістів, під час повномасштабної війни придбав маєток у центрі Києва.

Кому війна, а кому новий будинок. Корупція в Україні СЮЖЕТ

За війною українці могли забути про головну хворобу українських чиновників – тотальну корупцію. Але самі чиновники, як виявилося, про корупцію не забували навіть за повномасштабного нападу Росії. Останні дні принесли цілу низку корупційних скандалів, у центрі яких опинилися народні депутати, міністри та їхні заступники, правоохоронці.

Слуга народу з маєтком
За даними Української правди, народний депутат, заступник голови фракції Слуга народу у Верховній Раді Павло Халімон під час повномасштабної війни придбав маєток у центрі Києва. Будинок із земельною ділянкою в 10 соток коштував йому 10,3 млн грн, тоді як ринкова вартість будинків у цьому районі аналогічної площі — близько 50-60 млн. УП дізналася, що продавцем був архієрей ПЦУ Олександр Драбинко. Той розповів, що маєток нібито продав дешевше, бо потрібні були гроші.
Халімон, за даними УП, постійно мешкає у придбаному маєтку, проте ця нерухомість записана на Анастасію Котеленець. Журналісти з’ясували, що у 2021 році вона стала власницею 45 земельних ділянок у Чернігівській області загальною площею близько 80 га.
Найцікавіше те, що електронні декларації чиновників, які звикли вивчати українці, зараз засекречені. У разі війни. Але Халимон це не врятувало.
Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія заявив, що Халимона вже звільнили з посади заступника голови фракції, а далі, мовляв, нехай розбираються правоохоронці, звідки в нього будинок і гроші на нього.
Ще Арахамія заявив, що на корумпованих чиновників чекає відповідальність, і анонсував, що “активні посадки” будуть вже цієї весни.
“Мабуть, цієї весни точно садитимемо активно. Не виходить по-людськи, буде за законами воєнного часу. “Не вчасно” вже не працює. Деякі люди втратили розум і мародерять без страху і докорів совісті”, – стверджує голова фракції СН.
Прокурор в Іспанії
Почати можна було б, наприклад, із заступника генпрокурора Олексія Симоненка. У період воєнного стану він їздив у відпустку за кордон, незважаючи на пряму заборону президента Володимира Зеленського. Журналісти з’ясували, що свою 10-денну зимову відпустку Симоненко проводив в іспанській Марбельї, про що свідчить фото, оприлюднене його дружиною в Instagram.
Симоненко виїхав з України 30.12.2022 через пункт пропуску Краковець на автомобілі Mercedes ВС 0001 ХН разом із Віктором Деркачем (за кермом). Повернувся 08.01.2023 разом із Романом Серетком (за кермом) на тому ж авто. Цей автомобіль зареєстрований на компанію Холдинг Гранд готель, що належить дружині львівського підприємця та екс-депутата Григорія Козловського (а Серетко його охоронець).
Це ще не кінець
І це все спливло на тлі гучних корупційних скандалів у Мінінфраструктурі та Мінобороні. Політолог Олексій Кошель вважає, що останні корупційні скандали, незважаючи на війну, можуть стати лише одними з перших, і наступні матимуть ще більший обсяг.
“Я гадаю, це далеко не всі скандали. Тому що головні органи влади з корупційними ризиками — поки що там скандалів було мало. Я маю на увазі — це митниця, це податкова, це структури із найбільшими корупційними ризиками”, – зазначив Кошель. Так що запасайтеся попкорном, все починається.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+