На Заході підтверджують успіхи контрнаступу України, прогнозують подальший прогрес | Онлайн журнал AGRIMPASA

На Заході підтверджують успіхи контрнаступу України, прогнозують подальший прогрес

Західні держави оцінюють, що з початку контрнаступальних дій українські сили змогли просунутись на близько сім кілометрів углиб окупованих територій Росії та звільнити щонайменше чотири села.

На Заході підтверджують успіхи контрнаступу України, прогнозують подальший прогрес

Про це, як пише “Європейська правда” з посиланням на Sky News, у середу журналістам заявили на умовах анонімності західні посадовці, відповідальні за оборону.

Відзначаючи успіхи Збройних Сил України, співрозмовники журналістів застерегли, що російська сторона загалом добре підготувалась до наступальних дій – саме тому просування наразі є повільним.

“Російські війська загалом добре тримають оборону зі своїх добре підготовлених позицій і відступають між тактичними лініями. Такий маневрений підхід до оборони є складним для українців, а також дорого коштує силам, що наступають”, – пояснили вони.

Перші контрнаступальні дії, за оцінкою західних посадовців, є більш ніж “зондувальною операцією”.

“Це повномасштабне переміщення бронетехніки та важкого озброєння в російську зону безпеки і просування вперед. Просування повільне через мінні поля і перешкоди, на які вони натрапляють, але це те, чого ми і очікували. Вони продовжуватимуть просуватися вперед”, – сказали вони.

Водночас співрозмовники журналістів попередили, що йдеться про перші дні контрнаступу, й прогнозувати наслідки складно.

“Україна зберігає віддані, добре оснащені сили, але конфлікт, найімовірніше, буде характеризуватися виснажливими й витратними бойовими діями протягом багатьох місяців”, – додали співрозмовники.

Як повідомлялось, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що поки що рано робити висновки стосовно того, чи стане український контрнаступ поворотним у війні.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+