Обережно! У соцмережах з’явилася нова шахрайська схема
У соціальних мережах почала поширюватися нова шахрайська схема. Нещодавно була хвиля повідомлень про те, що в українців масово зламують акаунти за допомогою розсилки в особисті повідомлення. Тепер шахраї запустили нову схему.
Як вона виглядає ця схема і в чому суть обману.
Як виглядає схема
Зовсім недавно соціальними мережами прокотилася хвиля фейкових повідомлень від шахраїв. У таких повідомленнях вказувався певний текст та запрошення переглянути відео.
Кілька днів тому з’явилася нова хвиля подібних повідомлень, але шахраї змінили текст – на більш емоційний, що більш привертає увагу.
Текст виглядає так: “подивіться, хто загинув у ДТП, я думаю, ви його знаєте, так шкода…”.
Далі йде посилання, нібито на відео. При переході на це посилання, власник облікового запису втрачає доступ до своїх даних і керування сторінкою переходить до шахраїв.
Скріншот
Суть схеми
“Будьте уважні та завжди трохи думайте. Останню добу надто багато такого в моїй стрічці. Схема дуже проста – перейшовши за посиланням, ви дуже допомагаєте зламати свою сторінку. І взагалі ніколи не забувайте, що за подібними емоційними маніпуляціями майже завжди стоїть якась шахрайська схема”, – попередив Вадим Грищук.
Важливий нюанс. Таке посилання може з’явитися у вашій стрічці від хорошого знайомого, який буквально кількома годинами раніше клікнув по такому посиланню. Його обліковий запис був зламаний за лічені хвилини й з нього пішла спам-розсилка вже від шахраїв.
Як уберегтися від схеми
- Створюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису
- Налаштуйте двофакторну автентифікацію скрізь, де це можливо. Двофакторна аутентифікація – це коли для входу в обліковий запис, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що надходить на смартфон, електронну пошту або у відповідну програму. Шукайте таку функцію в налаштуваннях облікового запису.
- Не переходьте за сумнівними посиланнями
- Тримайте в секреті свої логіни та паролі
- Не вводьте свої логіни та паролі від акаунтів на незнайомих та підозрілих сайтах
- Перш ніж ввести логін та пароль – перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що це фішинговий ресурс
- Якщо ви випадково клікнули за таким сумнівним посиланням – максимально швидко зміните паролі від своїх акаунтів.
- Якщо ви побачили в обліковому записі друга сумнівний текст і підозрілі посилання – повідомте йому про це, використовуючи інший спосіб зв’язку. Наприклад, зателефонуйте йому.