ООН: основним мотивом глобальної кібератаки були не гроші | Онлайн журнал AGRIMPASA

ООН: основним мотивом глобальної кібератаки були не гроші

“Це може бути будь-хто: від одного хлопця, який сидить у підвалі, до національної держави”, – сказав голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності.

noutbuk-1498570382

Голова Глобальної програми Організації Об’єднаних Націй з кіберзлочинності Ніл Волш заявив, що слідчі досі не можуть встановити ініціаторів останньої глобальної кібератаки, але стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їхніх дій.

Про це повідомляє Радіо Свобода. Зокрема, програмне забезпечення, використане під час атаки цього тижня, було значно складнішим, ніж те, яке застосовувалося в попередніх атаках із застосуванням вірусу WannaCry, зазначив фахівець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО допоможе Україні посилити кібероборону – Столтенберг

Але ініціатори нової атаки є недосвідченими в питанні збирання викупу від жертв в обмін на розблокування їхніх комп’ютерів, стверджує Волш. Це, за його словами, дозволило 28 червня заблокувати обліковий запис і унеможливити отримання грошей.

«Це може бути будь-хто: від одного хлопця, який сидить у підвалі, до національної держави», – сказав голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності. Як відомо, 27 червня масштабна хакерська атака розпочалася в Україні, вона вразила комп’ютери уряду, банків, підприємств. Про кібератаки повідомили і в інших країнах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мережі показали шокуючі черги в аеропорту «Бориспіль»

Значної шкоди було завдано в Італії, країнах Центральної Європи та Ізраїлі. У Німеччині «вражено систему центрального офісу компанії Nivea Beiersdorf у Гамбурзі», повідомляє телеканал ARD. У Росії під атакою опинилася державна корпорація «Роснєфть». 28 червня комп’ютерний вірус-вимагач Petya.А поширився на країни Азії.

В Індії через кібератаки вийшла з ладу система управління вантажами найбільшого порту країни. Збої зафіксували і в Китаї, однак їхні масштаби не були настільки значними. Вірус Petya.А шифрує дані на комп’ютері та вимагає викуп. Фахівці з комп’ютерної безпеки радять нічого не платити – жодних ключів після виплати грошей власники уражених комп’ютерів не отримують.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+