Опубліковано укази про санкції України проти РФ
Category: Україна
20 Жов 22
Під обмежувальні заходи України потрапили майже чотири тисячі фізичних та юридичних осіб із Росії.
До санкційних списків України включено 2507 фізичних та 1374 юридичні особи Російської Федерації. Укази про запровадження санкцій за рішенням РНБО опубліковано на сайті президента.
Зокрема, указом №726\2022 запроваджуються санкції проти політиків, громадських діячів, військовослужбовців, серед яких – дочка президента РФ Володимира Путіна Катерина Тихонова.
Указом № 727\2022 запроваджуються санкції проти олігархів, у тому числі Романа Абрамовича.
“Кабінету міністрів разом зі Службою безпеки України та Національним банком України забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – йдеться в указі.
Також МЗС доручено проінформувати компетентні органи ЄС, США та інших держав про застосування санкцій та порушити перед ними питання щодо введення аналогічних обмежувальних заходів.
До санкційних списків включені російські компанії, зокрема, Альфа-Банк і пов’язані з ним низка компаній, Російський фонд прямих інвестицій, Ростелеком, РусГідро, Алроса, Росгосстрах, пов’язані з ВТБ і Сбербанком страхові та фінансові компанії, РТС-холдинг, Согаз.
Також під санкції потрапили Управління справами президента РФ та спецавіазагін Росія, Казанський вертолітний завод та Адміралтейські верфі, Камаз, Цивільні літаки Сухого.
Крім російських компаній, санкції введено щодо білоруських (Державний військово-промисловий комітет Білорусі, білоруські ОКБ ТСП та Оборонні ініціативи, Белспецвгештехніка) та хорватських (T.G.A. D.O.O. za Trgovinu i Usluge та Katina D.O.O.) юросіб.
Санкції включають 17 обмежувальних заходів: від блокування активів та повного припинення торгових операцій та транзиту ресурсів до зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, анулювання або зупинення ліцензій,
Серед обмежень – також заборона участі у приватизації, публічних та оборонних закупівлях, здійснення угод з цінними паперами, заборона збільшення розміру статутного капіталу пов’язаних компаній (з часткою від 10%), введення додаткових заходів у сфері екологічного, санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю, припинення дії торгових угод та спільних проектів.