Rolexgate: поліція прийшла з обшуком до будинку президента Перу у зв’язку з корупційний скандалом (ВІДЕО) | Онлайн журнал AGRIMPASA

Rolexgate: поліція прийшла з обшуком до будинку президента Перу у зв’язку з корупційний скандалом (ВІДЕО)

Поліція Перу провела обшук у будинку президентки Діни Болуарте, шукаючи нібито незадекларовані дорогі годинники. Рейд правоохоронців пов’язаний з розслідуванням справи про корупцію, що отримала назву “Rolexgate”.

Rolexgate: поліція прийшла з обшуком до будинку президента Перу у зв'язку з корупційний скандалом (ВІДЕО)

Як повідомляє Sky News, урядові агенти проводили операцію в резиденції Болуарте в столиці Перу Лімі. Також були оприлюднені кадри рейду поліції, а саму операцію транслювало місцеве телебачення, інформує АГРІМПАСА з посиланням на “РБК-Україна”.

Справа “Rolexgate”

Справа щодо наявності у Болуарте невказаної у деклараціях колекції розкішних годинників триває вже кілька років, ще від приходу її до влади як прем’єр-міністра в липні 2021-го.

Таке розслідування почалося після уваги ЗМІ на ці аксесуари, які політикиня носила на публічних заходах, починаючи з моменту її вступу на посаду президента в грудні 2022 року.

Раніше цього місяця в уряді заявили про намір переглянути декларації про активи Болуарте за останні два роки. Сама президентка минулого тижня запевнила, що прийшла в уряд “з чистими руками”, і що “піде з нього з чистими руками”.

Болуарте заявила, що Rolex вона купила на доходи від роботи з 18 років.

Перед цим прокуратура відмовила президентці у проханні надати додатковий час для відповіді на повістку з вимогою надати докази покупки її годинників. Генеральний прокурор Хуан Вільєна заявив, що президентка зобов’язана негайно надати три години Rolex для розслідування, застерігаючи від їх утилізації або знищення.

Реакція на рейд поліції

Уряд Перу назвав обшуки у суботу у резиденції президента “неконституційними”, передає BBC.

Прем’єр-міністр країни Густаво Адріансен у Twitter (X) написав, що такий “політичний шум… є серйозним, та впливає на інвестиції та всю країну”.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+