Тепер “мохаджери”. Іран відправив в РФ нові дрони СЮЖЕТ | Онлайн журнал AGRIMPASA

Тепер “мохаджери”. Іран відправив в РФ нові дрони СЮЖЕТ

Тегеран відправив Москві багатоцільові безпілотники, які після удару здатні повертатися на базу.

Тепер "мохаджери". Іран відправив в РФ нові дрони СЮЖЕТ

Росія отримала від Ірану партію нових типів удосконалених бойових безпілотників великої дальності. Договір про постачання було укладено ще у листопаді, пише The Guardian із посиланням на джерела. Тоді російська делегація обрала шість безпілотників Mohajer-6, а також 12 Shahed 191 і 129. На відміну від дронів-камікадзе Shahed 131 і 136, які раніше поставлялися Росії, ці БПЛА розраховані на багаторазове використання – після удару вони повертаються на базу.

Як Іран зміг передати Москві дрони і чим ці безпілотники можуть бути небезпечними для України читайте у сюжеті Кореспондент.

Шлях контрабанди

Ще з червня Тегеран почав демонструвати Росії безпілотники Shahed 191 та 129, але тоді РФ обирала інші. Після того, як українська армія навчилися досить ефективно збивати Shahed-131 і Shahed-136, Москва зацікавилася у постачанні досконаліших дронів.

За словами джерел The Guardian, більшість відправлених до Росії нових безпілотників було таємно підібрано іранським судном з бази на узбережжі Каспійського моря, а потім перекинуто в море на катер російського ВМФ. Інші були відправлені державною іранською авіакомпанією.

Іран розташований на південному кордоні, а Росія – на північно-західному кордоні Каспійського моря, що робить фізичний перехід між союзними країнами відносно простим.

Тегеран також відправив техніків до Москви, щоб допомогти ввести дрони в експлуатацію.

Тепер ще й “мохаджери”

Іранський БПЛА Mohajer-6 (Мохаджер-6) призначений для ведення розвідки, спостереження та вогневої атаки. Старт його виробництва припадає на 2017 рік.

Цей безпілотник здатний нести до чотирьох високоточних боєприпасів і має прямокутний фюзеляж, похилу носову частину, здвоєні хвостові балки, встановлений зверху горизонтальний стабілізатор, нескошені наконечники крила.

На відміну від інших варіантів, Mohajer-6 має трилопатевий гвинт, розмах його крила 10 метрів, а його довжина – 5,67 метра. Він також має максимальну злітну масу 600 кг, корисне навантаження 100 кг та дальність польоту 200 км. Максимальна швидкість польоту – 200 км/год, а тривалість –12 годин.

Зазначимо, що Mohajer-6 вже “відзначався” в Україні. Один такий дрон був збитий у вересні на півдні нашої країни.

Але після цього інциденту ЗСУ їх більше не фіксували.

Нові “шахеди”

Безпілотники Shahed-129 та Shahed-191 є одними із найскладніших систем Ірану, відзначають західні розвідки.

Shahed-129 – бойовий та розвідувальний безпілотник, його дальність 1700 км. Запускається він із злітно-посадкової смуги і може нести високоточні плануючі бомби Sadid.

Shahed-129/Вікіпедія

Тегеран використовував Shahed-129 для зовнішніх та внутрішніх місій з моменту презентації безпілотника у вересні 2012 року. Зокрема, Іран використав Shahed-129 для бойових та розвідувальних місій протягом усієї сирійської громадянської війни, починаючи приблизно з 2014 року. Тегеран у червні 2017 року запускав Shahed-129 по базі Аль-Танф, де знаходилися американські військовослужбовці, але бомба Sadid не спрацювала, наступного дня військовим США вдалося збити один такий безпілотник.

Shahed-191 також багатоцільовий дрон з дальністю польоту 450-1500 км. Система запуску: пускова установка на базі вантажівки. БПЛА може нести високоточні плануючі бомби Sadid.

  Shahed-191/ukrmilitary.com

Іран також використовував Shahed-191 для зовнішніх місій, але меншою мірою, ніж Shahed-129. Ізраїль у лютому 2018 року збив Shahed-191, який увійшов до його повітряного простору із Сирії. Тегеран також використав Shahed-191 для безпілотного та ракетного удару по Ісламській державі в Сирії у жовтні 2018 року.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+