Трамп “дозволив” Путіну знищувати країни НАТО: Білий дім відреагував | Онлайн журнал AGRIMPASA

Трамп “дозволив” Путіну знищувати країни НАТО: Білий дім відреагував

Дональд Трамп під час свого президенства погрожував лідерам країн НАТО, що в разі нападу РФ не захищатиме тих членів Альянсу, які заборгували виплати в організацію. Ба більше, він навіть пригрозив, що, навпаки, заохочуватиме Росію до агресії проти “боржників”.

Трамп "дозволив" Путіну знищувати країни НАТО: Білий дім відреагував

Про це розповів сам Дональд Трамп під час виступу в суботу, 10 лютого, у штаті Південна Кароліна. Його слова цитує The New York Times, інформує АГРІМПАСА з посиланням на OBOZ.UA.

Трамп не дав зрозуміти, чи збирався він колись виконати таку погрозу і що це означало б для Альянсу, але його коментар, який він дав, щоб продемонструвати свої “переговорні навички”, ймовірно викличе занепокоєння серед держав – членів НАТО, які й так дуже нервуються через перспективу повернення Трампа на пост президента США.

Деякі європейські чиновники та експерти з питань зовнішньої політики заявили про свою стурбованість тим, що Росія може вдертися в одну з країн НАТО після виграшу у війні з Україною, і ці побоювання, за їхніми словами, посилюються через можливу перемогу Трампа на виборах восени 2024 року.

Трамп і раніше заявляв, що підтримка НАТО є надмірним тягарем для Сполучених Штатів і що Альянс виснажує фінансові та військові ресурси США. А на сайті його передвиборчої кампанії йдеться про те, що його країна повинна переглянути мету організації Північноатлантичного договору.

Під час нинішньої передвиборчої кампанії Трамп уже пригадував, як під час президентства у приватній розмові він казав лідерам країн – членів НАТО, що Сполучені Штати не будуть захищати їх від нападу Росії, якщо вони матимуть заборгованість. І хвалився, що нібито після того, як він висловив цю погрозу, “сотні мільярдів доларів надійшли” до НАТО.

Під час суботнього виступу в Південній Кароліні Трамп знову пригадав розмову з одним європейським лідером, який запитав, чи США захищатимуть його країну в разі нападу Росії, якщо держава має борг перед НАТО.

“Ні, я б не захищав вас. Насправді я б заохочував їх робити все, що вони, чорт забирай, хочуть. Ви повинні сплатити свої рахунки”, − процитував сам себе Дональд Трамп.

Видання зазначило, що речник Білого дому Ендрю Бейтс назвав коментарі Трампа “жахливими та безпідставними”.

“Заохочування вторгнень наших найближчих союзників з боку вбивчих режимів є жахливим і безпідставним – і це ставить під загрозу національну безпеку США, глобальну стабільність і нашу економіку”, – сказав Бейтс.

“Замість того, щоб закликати до воєн і пропагувати божевільний хаос, президент Джо Байден має продовжити підтримувати американське лідерство та відстоювати нашу національну державу, виступати за інтереси безпеки, а не проти них”, – додав Ендрю Бейтс.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+