Україна пропонує вирішення кризи продовольства | Онлайн журнал AGRIMPASA

Україна пропонує вирішення кризи продовольства

У Києві запропонували створити впливову організацію основних країн-експортерів зернових, яка б реагувала на загрози продовольчій безпеці.

Україна пропонує вирішення кризи продовольства

На зустрічі послів Великої сімки Україна заявила про необхідність створення впливової Організації країн-експортерів зернових, яка реагує на світові виклики на ринку. Про це заявив міністр агрополітики Микола Сольський на відкритті конференції міністрів сільського господарства G7 у Штутгарті, повідомляє у суботу, 14 травня, прес-служба Мінагро.

«Через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн ​​тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії та 3 млн тонн соняшникової макухи, а також інших культур», – розповів Сольський, зазначивши, що це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку.

Тому Сольський запропонував обговорити створення впливової організації основних країн-експортерів зернових у світі, яка б реагувала на загрози продовольчій безпеці, зокрема з боку РФ. Ця організація на пропозицію України встановить граничні обсяги експорту зернових для стабілізації цін та прогнозованості ринку.

Крім того, країни-експортери зможуть розробити механізм спрямування надмірних залишків с/г продукції на потреби «зеленого» сектору економіки, застосувати загальні обмеження щодо недружніх дій імпортерів (насамперед загороджувальних заходів третіх країн на імпорт продуктів переробки).

У частині принципів роботи організації зазначається, що залишки зерна, законтрактовані третіми країнами, мають зберігатися переважно у країнах-виробниках.

У Мінагро додали, що найближчими днями міністри сільського господарства G7 мають напрацювати спільні стійкі рішення, які дозволять забезпечити глобальну продовольчу безпеку та створити стабільну економічну основу для фермерів.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...