Україна та РФ провели переговори в ОАЕ – Reuters | Онлайн журнал AGRIMPASA

Україна та РФ провели переговори в ОАЕ – Reuters

Зустріч представників двох країн стосувалася експорту російського аміаку та обміну полоненими, заявили джерела агентства.

Україна та РФ провели переговори в ОАЕ - Reuters

Представники України та Росії минулого тижня обговорили обмін полоненими та відновлення експорту російського аміаку до Об’єднаних Арабських Еміратів. Про це 24 листопада повідомило агентство Reuters із посиланням на три джерела.

Співрозмовники видання стверджують, що зустріч відбулася 17 листопада у столиці ОАЕ Абу-Дабі за посередництва арабської держави, але без участі ООН. Хто представляв Україну та Росію і як закінчились переговори – невідомо.

“Вони обговорили дозвіл Росії відновити експорт аміаку у відповідь на обмін полоненими, який звільнить велику кількість українських та російських полонених”, – пише Reuters.

Посол України в Туреччині Василь Боднар у коментарі агентству підтвердив, що звільнення українських захисників із полону є частиною переговорів щодо відкриття російського експорту аміаку. При цьому про зустріч в Абу-Дабі йому не відомо.

Нагадаємо, 17 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ може погодитись на транзит російського аміаку лише після того, як відбудеться обмін полоненими за формулою “всіх на всіх”.

23 листопада президент Росії Володимир Путін наголосив, що Москва перебуває в контакті з генсеком ООН з питання розблокування поставок добрив, а також опрацює поновлення роботи аміакопроводу Тольятті-Одеса.

Як відомо, транзит російського аміаку трубопроводом Тольятті-Одеса було зупинено 24 лютого. Тольяттіазот, який належить групі УралХим Дмитра Мазепіна, змушений був зупинити три з семи агрегатів аміаку і перевести ті, що залишилися, в режим зниженого навантаження.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+