Українцям хочуть дозволити керувати автомобілем з 16 років | Онлайн журнал AGRIMPASA

Українцям хочуть дозволити керувати автомобілем з 16 років

Сьогодні в українських автошколах навчатись водінню транспортних засобів категорії В можна з 16 років, але їздити дорогами загального користування дозволяється лише після досягнення 18 років.

Українцям хочуть дозволити керувати автомобілем з 16 років

У парламенті зареєстровано законопроект, яким пропонується дозволити керування транспортними засобами категорії B особам, які досягли 16-річного віку. Про це у п’ятницю, 16 вересня, йдеться на сайті Верховної Ради.

Уточнюється, що керувати транспортним засобом у 16 ​​років буде можливо лише за письмовою нотаріально засвідченою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників – якщо автомобілі з автоматичною коробкою передач (категорії B).
Також у законі прописано механізм відповідальності таких водіїв.
“У разі заподіяння шкоди іншій особі, неповнолітня особа несе відповідальність за таку шкоду. А саме, відповідає за заподіяну нею шкоду самостійно на загальних підставах. У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування заподіяної нею шкоди, ця шкода відшкодовується її батьками або піклувальником, якщо вони не доведуть, що збитки були завдані не з їхньої вини”, – йдеться у законі.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+