Ветеринарне УЗД: кращі рішення для здоров’я тварин | Онлайн журнал AGRIMPASA

Ветеринарне УЗД: кращі рішення для здоров’я тварин

Ультразвукове дослідження — один з найкращих видів медичної діагностики. Ветеринарне УЗД — неінвазійна процедура, безпечна для здоров’я тварини та оператора. У ній не використовуються шкідливі види випромінювання на зразок рентгенівського. Представники компанії BIOVET.UA розповідають, яке саме обладнання застосовується в цій сфері.

dHVBIfW7olqIaNqU6XiQf4Y7kCLWCNyYpmW7co8L.png

Класифікація апаратів

У клініках установлюється стаціонарне обладнання УЗД для тварин. Воно має вигляд оглядового столу, до якого під’єднані пульт управління, монітор і датчики. Це оптимальний варіант для лікування котів і малих собак, гризунів, птахів та рептилій. Перевага стаціонарного варіанта — у зручності для оператора. Він може вибрати оптимальне положення для обстеження та надійно зафіксувати тварину. Це дає можливість отримати якісне зображення для точної діагностики.

Фахівцям, які працюють на виїзді, потрібен переносний ветеринарний ультразвуковий апарат. За габаритами він нагадує ноутбук або великий планшет, але має таку саму функціональність, як і стаціонарна техніка. Портативний прилад буде незамінним для обстеження худоби й великих собак, транспортувати яких до клініки важко та небезпечно.

Окрема категорія — компактні ручні УЗД, які випускаються провідними брендами на зразок Kaixin. Це монітори, які кріпляться до зап’ястя. До них підключаються різноманітні датчики залежно від конкретної діагностичної процедури. Вони отримують живлення від потужних літієвих акумуляторів, розрахованих на кілька годин автономної роботи.

Функціональність

Фахівці компанії BIOVET.UA наголошують, що під час вибору апарата треба приділити особливу увагу його можливостям. Серед основних характеристик пристрою варто назвати:

  • режими зображення;
  • підтримку доплерівського сканування;
  • методи сканування — лінійний, конвексний, фазовий, 3D, 4D;
  • діапазон частот повторення імпульсів;
  • тип оброблення сигналу;
  • способи поліпшення зображення;
  • загальні вимірювання та аналізи — габарити, обсяги, кути, швидкість плину, градієнт тиску тощо.

Як до стаціонарних, так і до портативних апаратів може підключатися додаткове обладнання. Насамперед це допоміжні монітори, які демонструють зображення експертам. Більшість сучасних пристроїв можуть зберігати фото й відео в цифрових форматах на зовнішні USB-накопичувачі.

IEgOpqEhbu1b0keRillNH0YMtjFzZFfeDmhVlZYn.png

УЗД-сканери також здатні працювати з принтерами, які друкують результати вимірювань і дають змогу робити попередні висновки після проведення діагностичних процедур. У багатьох моделях передбачено можливість підключення до локальної мережі для передавання даних на віддалені комп’ютери.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+