Як купувати товари на електронних торгах | Онлайн журнал AGRIMPASA

Як купувати товари на електронних торгах

Як купувати товари на електронних торгах

Розвинені демократичні країни у всьому світі користуються для здійснення комерційних та державних операцій з купівлі та продажу послуг і товарів зручною і сучасною системою електронних торгів. Таким чином, забезпечуються дійсно гідні і чесні умови конкуренції та відкритість процесу. Існують кілька основних типів електронних торгів, товари в яких називаються лотами, і в кожного типу свої процедурні особливості.

Купити зараз

Це означає лот з пропозицією купити зараз за фіксовану ціну. Купити такий лот може кожен учасник, який натисне відповідну кнопку.

Якщо в рамках лоту виставлені кілька ідентичних товарів, то при здійсненні покупки треба вказати кількість одиниць товару, яку бажаєте придбати. Якщо товар купується через кнопку «Купити зараз», то покупець опиняється на сторінці «Оформлення покупки», де потрібно заповнити контактні дані для завершення угоди.

Простий аукціон

Спосіб покупки, що передбачає торги за придбання лоту. Право на здійснення покупки отримує переможець торгів, який запропонував найвищу ціну на момент закінчення аукціону. Учасники торгів роблять свої ставки, і перемагає той, чия ставка була найвищою на момент закінчення аукціону. У випадках, коли кілька користувачів запропонували однакову суму, переможцем визначається той, хто першим зробив ставку.

Якщо ставку перебив інший учасник торгів, користувач отримує повідомлення, і ставку можна зробити повторно, збільшивши запропоновану ціну.

Аукціон з можливістю бліц-покупки

Такий тип аукціону поєднує в собі можливості «Купити зараз» та «Простий аукціон». Тобто можна торгуватися за лот і робити ставки, але в лоті присутня і кнопка «Купити зараз» зі встановленою фіксованою ціною. Покупці можуть при бажанні придбати лот одразу за фіксовану ціну і не чекати на закінчення аукціону.

Що можна придбати

На електронних торгах можна купити майже будь-які товари та послуги, від необробленої та вторинної сировини до кредитних портфелів, права на використання геологічних надр та майна банкрутів. Найбільш стратегічно значущі для країни сфери торгівлі підлягають чіткому регулюванню державою. Отже провадити торги з такими спеціальними лотами, які завжди користуються великим попитом, дозволяється лише біржам, які пройшли процедуру акредитації у відповідних державних установах.

Складові процесу

Участь в торгах можуть приймати як фізичні, так і юридичні особи. Проводяться електронні торги в кілька етапів, і складаються з:

  • набуття членства на біржі – швидкої і нескладної процедури реєстрації;
  • пошуку потрібного оголошення;
  • подачи заявки на участь в торгах;
  • власне аукціону;
  • отримання кваліфікації переможця, тобто перевірки на відповідність умовам торгів;
  • підписання угоди.

Отже  головною умовою успішної участі в електронних торгах вважається вибір установи, з якою налагодите партнерські стосунки. Слід зважати не тільки на факт акредитації біржі, але й на її діловий досвід, бізнесову репутацію та відгуки користувачів. Слушно реєструватися на https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/tsena-drevesyny-lystvennytsy-na-torgah-ooo-uub/ , що плідно працює з 1997.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+