З Миколаєва виїхало більше половини населення | Онлайн журнал AGRIMPASA

З Миколаєва виїхало більше половини населення

Останнім часом російські війська посилили обстріли Миколаєва – просто б’ють Піонами по місту.

З Миколаєва виїхало більше половини населення

Після початку вторгнення Росії Миколаїв залишило понад половину населення. Про ситуацію у місті розповів мер Олександр Сенкевич в інтерв’ю РБК-Україна.

За його оцінками, із 480 тисяч жителів у місті залишилося близько 230 тисяч.

“Це ми стежили за використанням води та за вивезенням сміття. Найближчим часом ми також хочемо отримати інформацію від мобільних операторів з кількістю мобільних телефонів, і тоді зможемо точніше оцінити, скільки людей поїхало”, – сказав він.

Сенкевич запевнив, що місто готове до можливого наступу ворога.

“Я не думаю, що щось найближчим часом зміниться. Лінія фронту розташована на місці вже приблизно місяць. Вона дещо рухається туди-сюди, але суттєво не змінюється. Вони також окопуються біля Херсона, вони також очікують на напад чи наступ нашої армії”, – розповів він.

Зміни на фронті настануть, коли Україна отримає зброю далекої дії, вважає мер Миколаєва.

Він запевнив, що місту не загрожує висадка ворожого десанту у місті.

Сенкевич також пояснив збільшення інтенсивності обстрілів Миколаєва. За його словами, це пов’язано із підтягуванням ворогом самохідних артилерійських установок типу Піон з дальністю стрільби до 47 кілометрів.

“Вони дістають до двох районів – віддаленого району Корабельного та Інгульського району міста Миколаєва”, – пояснив мер міста.

Він також наголосив, що на найбільшій дистанції розліт цього снаряда від цілі становить близько 500 метрів.

Тобто вони просто палять у напрямку міста, влучають по житлових районах і вбивають мирних людей. “Одна проходила повз них – її швидка не довезла до лікарні і вона також померла. Через два дні, 6 червня, ще одна людина загинула в той час, коли вона їхала в машині до себе додому в приватному секторі”, – розповів Сенкевич.

“Вони (окупанти – ред.) виїжджають з Херсона на 10-15 кілометрів і звідти стріляють у тому радіусі, куди можуть дістати. Наша артилерія б’є на 20-30 кілометрів – вона не дістає до них. Тому вони можуть ось таке робити”, – додав він.

Мер Миколаєва вважає, що мета постійних обстрілів з боку окупантів полягає в атаці по житлових кварталах, вбивстві людей, психологічній дестабілізації настроїв мирних жителів та військових, а також демонстрації своєї присутності та можливостей їхньої артилерії.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...