НБУ працює над обмеженням сум карткових переказів: кого це може торкнутися | Онлайн журнал AGRIMPASA

НБУ працює над обмеженням сум карткових переказів: кого це може торкнутися

Національний банк України працює над рішенням щодо обмеження карткових переказів та лімітів переказу готівки через термінали. Це може стосуватися тих, хто проводить тіньові операції.

НБУ працює над обмеженням сум карткових переказів: кого це може торкнутися

Про це сказала перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова на конференції “Фінанси для бізнесу під час війни”, повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію на Youtube, інформує АГРІМПАСА.

Як зазначила Рожкова, обмеження для фізичних осіб на розпорядження коштами “це дуже сенсативна тема”. Тому НБУ не буде щось анонсувати до того часу, поки не визначиться остаточно.

Вона визнала актуальність тіньових платежів, оскільки “значна частина бізнесу продовжує використовувати різні механізми ухилення, зменшення оподаткування тощо”.

Як приклад №1 вона навела гральний бізнес і нагадала, що кілька банків було позбавлено ліцензій за створення схем та механізмів.

Рожкова сказала, що рішення буде ухвалено у такому вигляді, який не обмежить “нормальний бізнес, нормальних людей”, але зменшить можливості для маніпуляцій та обходу закону.

Раніше голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев повідомив, що засіданні комітету розглянули доповідь НБУ щодо тіньових фінансових операцій.

Він сказав, що в ході перевірки НБУ банків та небанківських фінансових установ було виявлено численні порушення, які створюють умови для проведення багатомільярдних обсягів операцій (переказів) із використанням електронних платіжних засобів, у тому числі через термінали самообслуговування.

За його даними, для виправлення ситуації НБУ пропонує:

  • зміни до закону “Про платіжні послуги”, щодо посилення вимог до розміру власного капіталу надавачів платіжних послуг та збільшення розмірів штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює діяльність на платіжному ринку
  • встановити на законодавчому рівні на період дії воєнного стану обмеження на здійснення фінансових операцій з використанням реквізитів електронних платіжних засобів, лімітами на суми трансакцій, їх кількості тощо. А також граничних сум готівкових переказів, здійснених за допомогою терміналів самообслуговування.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+