НБУ скасував низку обмежень для волонтерів
Фінрегулятор зняв ліміт на розрахунки для волонтерів за гривневими платіжними картками за кордоном для купівлі товарів військового призначення.
Національний банк вирішив скасувати з 6 серпня низку обмежень на розрахунки волонтерів та бізнесу, повідомляється на сайті регулятора.
Обмеження не діятимуть за дотримання одночасно низки вимог. Зокрема, операції з рахунку волонтера мають бути типовими для операцій, які здійснювалися за його рахунками до 21 липня та перевищували еквівалент 100 тисяч грн на місяць.
Банку має бути надано листа від держоргану або військової частини про співпрацю з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тисяч грн на місяць.
Також потрібно надання орієнтовної вартості товару та термінів виконання замовлення та інформування волонтером банку про збирання коштів з метою оплати продукції.
Відповідно до постанови, до списку товарів, які можуть купувати волонтери-фізособи, відносяться рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для стеження, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби надання медичної допомоги.
НБУ наголосив, що з метою запобігання використанню відповідного рішення регулятора для недотримання чинних обмежень визначається, що наявність у банку інформації з відкритих джерел щодо недобросовісної практики діяльності фізособи може бути підставою для відмови банком надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує ліміт у 100 тис грн на місяць (в еквіваленті).
Також регулятор включає рації до переліку товарів військового призначення, для придбання яких громадяни мають можливість купувати валюту та переказувати її за кордон у межах щомісячного ліміту 400 тисяч грн (в еквіваленті).
Нацбанк також спростив валютні обмеження для бізнесу, зокрема використання корпоративних платіжних карток.
Постанова дозволяє банкам продавати інвалюту українським юрособам та фізособам-підприємцям із зарахуванням на рахунок клієнта в інвалюті для подальшого використання валюти на здійснення видатків за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном.
Зокрема, витрачати ці кошти можна на відрядження працівників за кордон виключно для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту у розмірі 80 євро (в еквіваленті) на одного співробітника, на проживання та транспортні витрати (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат).
Також визначено, що обмеження на здійснення розрахунків за кордоном у межах ліміту в 100 тис. грн (в еквіваленті) на місяць не поширюватиметься на клієнтів банку – юросіб, які здійснюють перевезення вантажів у міжнародних повідомленнях на підставі документів, що надають право на здійснення відповідних перевезень.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+