Помер модельєр Пако Рабан | Онлайн журнал AGRIMPASA

Помер модельєр Пако Рабан

Він здійснив революцію у світі моди 1960-х років, а також написав п’ять книг про свою творчість.

Помер модельєр Пако Рабан

Помер французький модельєр баскського походження, засновник власного дому високої моди Paco Rabanne, модельєр Пако Рабан. Він пішов із життя у віці 88 років. Про це повідомляє Le Monde.
Причина смерті зірки невідома.

Рабан народився 18 лютого 1934 року в Пасаї, в провінції Гіпускоа в іспанській Країні Басків,
Його справжнє ім’я Франсіско Рабанеда-і-Куерво. Модельєр дуже рано поринув у світ високої моди завдяки своїй матері. Вона працювала на відомого іспанського дизайнера одягу Крістобаля Баленсіагу.
Батько Рабана був полковником короля Альфонса XIII. Його розстріляли франкісти, тож мати була вимушена поїхати з Іспанії зі своїми чотирма дітьми.
Так Рабан ріс у атмосфері прагматизму своєї матері, яка була переконаною соціалісткою, і шаманізму своєї бабусі, яка була ревною католичкою.
1966 року Рабан представив у Парижі свою першу колекцію одягу. Це було дванадцять моделей з паперу, пластику, металу на босоногих білих і темношкірих дівчатах. Він став одним із перших, хто почав використовувати у своїх дефіле темношкірих манекенниць.
Цей показ був помічений міжнародною пресою.
Потім Рабан продовжив експериментувати, створивши колекцію вбрання з паперу, який вважав одягом майбутнього. Він використовував геометричні прогресії, експериментував із комбінуванням різноманітних матеріалів.
У колекціях модельєра були плащі з пір’я, одяг зі шкіри, пластику та металу з додаванням сухих квітів та мережива.
Але відмінною рисою Рабана стали сукні у вигляді плетеної кольчуги.
Крім того, він став першим, хто почав використовувати у своїх дефіле музичний супровід замість традиційного зачитування номерів нарядів та їхнього опису.
У 1969 році Рабан створив свої перші парфуми Calandre, а в 1973 році з’явився його чоловічий аромат зі змішаним запахом квітів та дерева Paco Rabanne pour Homme. Це, за словами експертів, стало проривом у світі парфумерії.
Наразі бренд Paco Rabanne належить іспанському модному концерну Puig. Модельєр до останнього працював у співпраці з Розмарі Родрігес. Вона створює колекцію одягу для цієї торгової марки.
Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+