Європарламент схвалив трибунал Путіну і Лукашенку | Онлайн журнал AGRIMPASA

Європарламент схвалив трибунал Путіну і Лукашенку

Володимир Путін, Олександр Лукашенко та інші вищі керівники Росії та Білорусі мають бути притягнуті до відповідальності, вважають євродепутати.

Європарламент схвалив трибунал Путіну і Лукашенку

Європейський парламент більшістю голосів ухвалив резолюцію на підтримку дії зі створення міжнародного трибуналу для розслідування злочинів країни-агресора Росії та Білорусі включно з їхнім вищим керівництвом. Про це повідомляє сайт Європарламенту у четвер, 19 січня.

За цей документ проголосували 472 євродепутати, проти – лише 19, утрималися 33 політики.

“Парламент заявляє, що звірства, вчинені російськими військами у Бучі, Ірпені і багатьох інших українських містах, свідчать про жорстокість війни і підкреслюють важливість скоординованих міжнародних дій для притягнення винних до відповідальності відповідно до міжнародного права. Депутати Європарламенту закликають ЄС у тісній співпраці з Україною та світовою спільнотою домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування політичного і військового керівництва Росії і її союзників”, – йдеться у повідомленні.

Депутати Європарламенту стверджують, що створення трибуналу заповнить вакуум у міжнародному кримінальному правосудді і доповнить слідчі зусилля Міжнародного кримінального суду, оскільки наразі він не може розслідувати злочин агресії, коли вона стосується України.

Зазначаючи, що точні умови і склад спеціального трибуналу ще належить визначити, депутати Європарламенту наголошують, що він повинен мати юрисдикцію для розслідування не тільки дій Володимира Путіна і політичного і військового керівництва Росії, а й Олександра Лукашенка і його поплічників у Білорусі.

Вони також підкреслюють, що підготовча робота ЄС задля створення спеціального трибуналу має початися негайно і має бути зосереджена на створенні механізмів для суду у співпраці з Україною. Українські і міжнародні органи мають отримати підтримку у забезпеченні доказів, які будуть використовуватися у майбутньому.

“Парламент твердо переконаний, що створення спеціального трибуналу надішле дуже чіткий сигнал як російському суспільству, так і світовій спільноті про те, що президент Путін і керівництво Росії в цілому можуть бути засуджені за злочин агресії в Україні. Члени Європарламенту наголошують, що для Російської Федерації під керівництвом Путіна більше неможливо повернутися до звичних справ із Заходом”, – зазначено у повідомленні.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+